Header

Vorouir Avanessian کشیش ورویر آوانسیان

زندگینامه کشیش ورویر آوانسیان

برادر ورویر آوانسیان در سال ۱۹۵۲ در تهران در خانواده ای ارمنی پا به دنیا گذاشت. وی تمام سالهای زندگی اش را در این شهر سپری نموده است. پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی، دوران متوسطه را نیز در دبیرستان ارامنه ” کوشش ” به پایان رساند.

از آن پس وی بعنوان یک جوان هنر دوست و رشد یافته در خانواده ای هنرپرور، بویژه پدر ایشان که نوازنده ساز سنتی بود، خود نیز در این زمینه استعدادهای خدادادی خویش را به سرعت آشکار نمود.

در نتیجه ایشان در این سنین جوانی به خوانندگی و نوازندگی رو آورد و سالها در این حرفه مشغول به فعالیت شد. وی در این دوران از زندگی خویش در جامعه ارمنی ایران بعنوان خواننده ای مشهور و محبوب شناخته شده بود و آهنگها و ترانه های متعددی را بصورت آلبوم انتشار داد.

در ادامه و همزمان با فعالیت های هنری خویش درگیر تجربیات سخت و تلخ شده و در دام اعتیاد گرفتار گردید.

در همین برهه از زندگی خویش بود که در سال ۱۹۷۸ بشارت کلام خدا را از خواهرش شنید و عیسا مسیح را بعنوان خداوند و نجات دهنده خود پذیرفت.

با یافتن تولد تازه در خانواده الهی، بازآفرینی و احیا زندگی تازه اش آغاز گردید. این رویداد فوق العاده، ایشان را در راهی نو و خدمتی باشکوه در پادشاهی خداوند قرار داد و سرچشمه ثمراتی پایدار برای کلیسای خداوند در ایران شد.

برادر ورویر آوانسیان در سال ۱۹۸۲ با خواهر ریما مارگوسیان در پیمان ازدواج یک گردید.
یکی از ثمرات این ازدواج مبارک، داشتن سه فرزند زیبا و دوست داشتنی، دو دختر به نامهای ملانی و رایسا و یک پسر بنام استیو میباشد، که هر سه آنان نیز در عرصه موسیقی و هنر به فعالیت می پردازند.

برادر ورویر آوانسیان در پی ازدواج با همسری شایسته و نیکو، که ایشان نیز در کارهای هنری و بویژه نقاشی دست بالا یی داشت و آغاز زندگی مشترک خانوادگی در دشت گسترده پادشاهی آسمانی، خدمات مقدس خویش را از همان آغاز سرعت بیشتری بخشید.
او سرودها و آهنگهای روحانی مسیحی بسیاری را هم به فارسی و هم به ارمنی که الهام گرفته از کلام خدا و روح خدا بود آفرید. این آثار طی سالیان متمادی در کلیساهای ایران سراییده و نواخته شده است.

از دیگر خدمات ارزشمند و ماندگار وی در کلیسای ایران، رشد و شکوفا نمودن پرستش های کلیسایی در کیفیت و مرتبه ای بالا بود. ایشان گروههای سرود را ایجاد نمود و رهبری آنها را بر عهده داشت. وی سالها در پی هم کنسرت های سرودهای روحانی تشکیل داد و در کلیساهای مختلف بر روی منبر به اجرا در آورد.

برادر ورویر آوانسیان خود سراینده اصلی و مجری تمام برنامه های پرستشی فوق بود.
در این قلمرو از خدماتش همچنین با تشکیل کلاسها و ارائه درسهای گوناگون، بویژه برای جوانان و علاقه مندان، تلاش و فعالیت های فراوان و گسترده ای نمودند.

کشیش ورویر آوانسیان در خدمات بشارتی و شبانی نیز در کلیسای جماعت ربانی ایران خدمات درخشانی انجام داده است. ابتدا در کلیسای مرکزی جماعت ربانی مسئولیت ذوجها و همچنین در قسمت پرستشی جلسات عبادتی خدمت شایان تقدیر انجام داده است. ایشان سپس در کلیسای منطقه مجیدیه تهران در خدمات روحانی کلیسایی با شادروان لئون هایراپطیان همکاری و معاونت نموده است.

به تدریج پس از گذر سالها و مشاهده خدمات پر ثمر ایشان در عرصه های متعدد، بعنوان شبان کلیسای جماعت ربانی منطقه نارمک تهران دستگذاری و منصوب میگردد. وی ۹ سال مداوم خدمات مبارک و پر فیض خویش را به خواهران و برادرانش در آنجا ارائه داد.
این برادر مبارک در سالهای پایانی عمر زمینی خویش همچنان به خدمت خود بین فارسی زبانان ادامه داد، که در پی آن نیز مدتی دستگیر وبازداشت شد. اما پس از آن نیز از خدمت خود دست نکشید!…

کشیش ورویر آوانسیان در صبح روز چهارشنبه ۲۹ نوامبر ۲۰۱۷ در پی یک بیماری مزمن زندگی زمینی خود را ترک گفته و به مقدسین در آسمان پیوست.
یادش گرامی ، روحش شاد و راهش پر رهرو باد . آمین

Facebook Comments Plugin Powered byVivacity Infotech Pvt. Ltd.

Artist Literature

Artist Videos

0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »