Header

Miracles آیا معجزات واقعی هستند و هنوز هم اتفاق می افتند؟

آیا معجزات واقعی هستند و هنوز هم اتفاق می افتند؟
معجزات در دنیای مدرنOctober 21, 2018

(ترجمه کانون ژوستین قدیس)
لی استروبل به خاطر کتاب معروفش «دلیل برای عیسی» شهرت فراوانی کسب کرده است. جزئیات تلاش عظیم او از این قرار بود که ثابت کند عیسی پسر خدا نیست. تلاش های او ناموفق بود و او شکست خورد به دلیل بهترین استدلالی که از این قرار است:

شما نمیتوانید ثابت کنید آن چیزی که واقعیت دارد کذب است.

استروبل به عنوان یک آتئیست تحقیقات خود را شروع کرد و به عنوان یک مسیحی معتقد آن را به پایان رساند.

استروبل یک کار جدید داشت، این بار او با هدف ارائه شواهد معجزه آسا امده بود. در شب چهارشنبه، استروبل یک پخش هم زمان(از رادیو و تلوزیون) در کلیسای World Outreach در مورفریسبورو تنسی، برگزار نمود.

او یافته هایش را بدین صورت خلاصه کرد:

1_خدا هنوز هم در حال انجام معجزه است.

2_ معجزات بیشتر از آن چیزی که عموم مردم تصور می کنند در حال روی دادن هستند.

3_تعدادی از معجزات بسیار مستند تر از مدعیات شکاکان هستند.

استروبل به مخاطبان خود اطمینان داد که “تا پایان آن شب” شاهد معجزه ای خواهند بود. اطالاعات بیشتر در مورد این معجزه در زیر آمده است:

معجزات چه هستند؟

استروبل سوالات مهمی در مورد حقیقت معجزات پرسیده است.

سوال اول :

تعریف معجزه چیست؟

در این باب عقاید متفاوتی وجود دارد، اما استروبل تعریف فیلسوف ریچارد پورتیل را ترجیح می دهد:

«معجزه رویدادی است که با قدرت خدا به وقوع می پیوندد و یک استثناء گذرا در رَوند معمول طبیعت که به قصد نشان دادن خدا در تاریخ است.»

سوال دوم :

آیا معجزات غیر ممکن هستند، بخاطر اینکه قوانین طبیعت را نقض می کنند؟

این همان چیزی است که فیلسوف شکاک مشهور دیوید هیوم اذعان کرد. او گفت که معجزات وجود ندارند چرا که در هر صورتی باعث نقض قوانین طبیعت می شوند.

استروبل در اینجا از این قیاس استفاده می کند:

سیبی را بر روی درخت در نظر بگیرید شما این سیب را می چینید، طبق قانون گرانش این سیب باید به سمت زمین آمده و با آن برخورد کند، اما قبل از این که این اتفاق بیفتد سیب توسط شما خورده شده است.

آیا شما در اینجا قانونی را نقض کرده اید؟ خیر، در اینجا شما مداخله کرده اید نه اینکه قانون جاذبه را نقض کرده باشید.

استروبل همچنین توضیح می دهد هرچه که آغاز می شود علتی دارد، و البته خدا، هرگز آغازی نداشته است:

او همیشه لزوما بوده است، اما طبق شواهد علمی ثابت شده که جهان آغاز شده است. اگر چنین است، یقینا این رویداد توسط خدا رخ داده است.

معجزات در چه مواقعی روی می دهند

سوال سوم:

آیا معجزات امروز نیز اتفاق می افتند؟

استروبل در یک نظرسنجی پی برد که تقریبا 40% از آمریکایی ها گفته اند تجربه ای در زندگی دارند که تنها می توانند آنها را به عنوان معجزه ای از جانب خدا قلم داد کنند.

فرض کنید 90% این گزارشات اشتباه است و تنها از تصادفات صحبت می کنند، این در حالی است که هنوز نزدیک به یک ملیون معجزه تنها در ایالات متحده آمریکا به وقوع پیوسته است!

مجله Skeptic گفته است که تنها افراد بی سواد و غیر متمدن به معجزه اعتقاد دارند.

اما 55%از پزشکان فرهیخته و متمدن اظهار داشته اند که نتایجی را در کار خود مشاهده کرده اند که تنها میتوان از آن به عنوان معجزه یاد کرد.

سوال چهارم:

چگونه می توانیم پی ببریم که معجزه ای واقعی است؟

دارو پلاسبو اثری واقعی دارد. تشخیص اشتباه رخ می دهد. افراد متقلب و فریب کار همواره همراه ما هستند؛ شارلاتان ها وجود دارند. خاطرات بد و یادآوری مجدد آنها به نحو بی اختیار هم وجود دارد. اما ماجرای بسیاری از شفا یافتگان غیر از معجزه غیر قابل توضیح است.

بسیاری از شک و تردید های مخالفین متعصبانه هستند. آنها می گویند معجزات غیر ممکن اند؛ در این دروه زمانه، دیگر آتئیست هایی مانند جری کوین، اعتراف می کنند که این نوع نگرش (طرز برخورد) علمی نیست و بنابراین ممکن بودن بعضی از معجزات را می پذیرند. اما کوین برشواهد علمی برای معجزات تاکید می ورزد و می گوید با این حال آزمایش های علمی باید تکرار شوند. پس اگر کسی پس از مرگ دوباره زنده شود، چه کار خواهید کرد؟ آیا به او شلیک می کنید؟

در مورد مدارک بزرگ و مستند و یا شواهدی که به طور موید از منابع متعدد در مورد رستاخیز عیسی از مردگان صحبت می کند چه می گویید؟

برخیز و حرکت کن

ماجرای باربارا اسنایدر را در نظر بگیرید، یکی از مستندترین موارد از “معجزات مدرن” (معجزاتی که در دنیای امروز به وقوع می پیوندد) است. پزشکان کلینیک Mayo بیماری تصلب بافتی چند گانه را در اسنایدر تشخیص دادند، که او را برای سالهای زیادی درگیر این بیماری کرده بود.

پزشک جراحش بیماری او را به عنوان یکی از نا امید کننده و ناعلاج ترین بیماری هایی که تا کنون مشاهده کرده بود، توصیف کرده است. وی در اثر این بیماری کنترل روده های خود را از دست داده بود، او مجرایی در معده اش داشت، و تنها یکی از ریه هایش کار می کرد، او به مدت هفت سال نمی توانست راه برود، زیرا پاهایش بسیار لاغر و خشک شده بود. دست ها و پاهای او خشک شده و بر روی خودشان پیچیده شده بودند. سپس یکی از دوستانش با یک برنامه رادیویی مسیحی تماس گرفت و از مخاطبان آن برنامه برای او درخواست دعا کرد. و بسیاری از اشخاص برای وی دعا کردند.

استروبل ویدئو کلیپ اسنایدر را نشان داد. او می گفت زمانی که در بیمارستان دراز کشیده بود “ناگهان صدای بلند و توانایی را شنیده بود که به او امر کرده :

” فرزندم، برخیز و حرکت کن “

او بلند شد، مجرای اکسیژن را از گردنش بیرون کشید. پاهای او صاف شده بودند. دستانش باز شده بودند. بدنش جان گرفته بود. او شروع کرد به جیغ کشیدن و بالا و پایین پریدن و در نهایت شکرگزاری از کسی که به وی سلامتی بخشیده بود یعنی خدا.

پزشک او گفته است: اتفاقی که برای اسنایدر رخ داده در علم پزشکی یک امر غیر ممکن است. او گفت که هرگز در گذشته شاهد چنین رخدادی نبوده است و زمانی که آن را بررسی می کرده پی برده که تنها می تواند معجزه و امتیازی برای او باشد که به دست خدا انجام گرفته است.

گپ و گفت، خداوند

دوئین میلر کشیشی در تگزاس است. او به نوعی ویروس مبتلا شده بود که تمام تارهای صوتی اش را نابود کرده بود، برای او تنها یک صدای خفیف گوش خراش باقی مانده بود. او می گفت که همیشه دستش روی گلویش بوده است. شصت و سه پزشک و تعدادی افراد دیگر در کنفرانس برجسته ای، میلر را معاینه کردند و گفتند رشته های عصبی او به کلی نابود شده و تنها ریسمان باریکی روی بافت زخم او را پوشانده است. و شانس بهبود یافتن او در حد صفر بود. او شغل خود را از دست داد زیرا نمی توانست به خوبی و رسا و به مدت طولانی صحبت کند. تا اینکه یکی از دوستانش از او خواست تا برای تعلیم روز یکشنبه در کلیسا مختصری صحبت کند. آنها برای او یک میکروفون آوردند تا او راحت تر باشد. او پشت میکروفون رفت و مزمور 103: 3 را خواند:

خدا همه گناهان شما را می بخشد و تمام بیماریهای شما را شفا می بخشد. اینجا بود زمانی که استروبل غافل گیر شد.

همینطور که وی به سخنرانی خود ادامه می داد ما صدای گوش خراشش را که شبیه به غورباقه ای بود که در حال سیگار کشیدن است می شنیدیم تا که به آیه بعد رسید:

که حیات تو را از هاویه فدیه می دهد.
سپس او این را به حضار گفت: “همه ما تجربه هاویه را داشته ایم.”

در پایان این جمله صدای او احیا شد.

او برای ادامه دادن تقلا کرد و هیجان داشت. بدیهی است که احساسات بر او غلبه کرده بود.

“و اکنون من این را درک نمی کنم… من کاملا مطمئن نیستم که چه بگویم و چه کاری انجام دهم… ”
شگفت زدگی و خوشحالی او بدیهی است…

او به بهترین نحو ممکن مزامیر را ادامه داد:

تا همچون عقاب، جوانی تو تازه شود

پزشکی که بعدا او را معاینه کرد گفت: که زخم بافت او از بین رفته است.میلر دوباره شبان کلیسا شد و اکنون یک برنامه رادیویی روزانه در دالاس دارد.

خداوند تمام دعاهای ما را پاسخ می دهد

در چه مواقعی به نظر می رسد که دعاهای ما اثر گذار نیستند، در هنگامی که هیچ معجزه و شفایی صورت نمیگیرد؟

استروبل مهمترین پاسخ را به ما یادآوری می کند. خداوند دردناک ترین کار در جهان را برگزید!«مصلوب شدن عیسای مسیح» و او آن را به بهترین و نیکوترین کار در جهان تبدیل کرد. تصور کنید که او چه کاری را می تواند برای شما انجام دهد. و هرگز فراموش نکنید،”در نهایت، همه ایمان داران شفا می یابند.”

Facebook Comments Plugin Powered byVivacity Infotech Pvt. Ltd.

You may also like ...

Translate »